czwartek, 17 grudnia 2015

RozstępyCo to tak w ogóle są rozstępy?Są to nieestetyczne zmiany skórne, powstające w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących strukturę naszej skóry. Najczęściej na pojawianie się tej choroby skóry narażone są kobiety, jest to problem około 90% kobiet. Rozstępy najczęściej pojawiają się u kobiet w ciąży a także w okresie dojrzewania, kiedy nasze ciało gwałtownie rośnie. Nasze geny mogą być też przyczyną zmian naskórnych na naszym ciele. Rozstępy to przekleństwo większości kobiet, ale na ich pojawienie się narażeni są również mężczyźni.


Pamiętajmy, że chodząc na siłownie i dążąc do wymarzonej sylwetki nie możemy zapomnieć o umiarze i cierpliwości. Wiele osób, które chcą mieć szczupłą i umięśnioną sylwetkę nie zawsze robią to tak jak powinni. Zbyt szybki wzrost masy mięśniowej lub zbyt szybka utrata wagi może przyczynić się do powstania rozstępów na naszej skórze. Pod wpływem szybkiego rozrostu mięśni nasz skóra rozciąga się zbyt szybko i powstają rozstępy, które nie są zbyt miłe dla oka… Powinniśmy zachować w tym wszystkim równowagę i nie narażać skóry na zbyt szybkie rozciąganie jej. Zmiany skóry powstają u mężczyzn przeważnie na barkach, bicepsach oraz na plecach. U kobiet na pośladkach, brzuchu i udach.


Jak zapobiegać rozstępom?


Gdy jeszcze nie mamy rozstępów, powinniśmy naszą skórę pielęgnować poprzez masaże oraz wszelkiego rodzaju nawilżanie. Jest teraz na rynku mnóstwo preparatów, maści, które pomogą nam w nawilżeniu naszej skóry. Najlepszym balsamem do ciała będzie ten zawierający masło kakaowe, który sprawi, że nasza skóra będzie bardziej elastyczna. Poprzez regularne nawilżanie wzmacniamy naszą skórę, która będzie przygotowana na przyrost masy i dzięki temu możemy zapobiec powstaniu brzydkich zmian naskórnych.Jednak, co robić, gdy już pojawiły nam się rozstępy?
W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na pozbycie się rozstępów od domowych sposobów, przez medyczne aż do kosmetycznych. Jednymi z łatwiejszych sposobów są na przykład:


  • Zwiększenie cyrkulacji krwi, poprzez gorące kąpiele i masaż miejsc wystąpienia rozstępów
  • Opalanie się może zlikwidować drobne rozstępy
  • Wszelkiego rodzaju kremy zawierające witaminy: A, C, E oraz składniki: masło kakaowe, olejek z dzikiej róży, olej rycynowy, olej emu

Są to sposoby, które mogą pomóc nam w walce z rozstępami.

Natomiast, jeśli chodzi o lekarza medycyny estetycznej to powie on nam nic innego jak możliwość usunięcia rozstępów tylko poprzez liczne i kosztowne zabiegi. Moim zdaniem warto wcześniej przez jakiś czas wypróbować różne domowe i kosmetyczne metody walki z powstałymi już rozstępami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz